Sevgililer günü için çiçek modelleri nelerdir?
Hediye fikirleri

Sevgililer günü alınacak çiçek çeşitleri nelerdir?

Sevgililer günü alınacak çiçek çeşitleri

Sevgililer gününde çiçek hediye etme geleneği yüzyıllardır sürüyor ve daima devam edecek. Çiçeklerle mesaj iletmeyi çok severiz ve binlerce neden ile sevdiklerimize çiçek hediye ederiz. Çiçek hediye ederken alıcımız kadar biz de etkileniriz. Çiçekleri hediye ederken de alırken de mutluyuzdur. Bu nedenle en derin duygular ve düşüncelerimiz için onları yakınlarımıza hediye etmekten mutluyuzdur. Sevgililer günü gibi özel anlarda bazen hangi çiçeği seçeceğimize karar veremeyiz. Bunun için sizlere birkaç öneri sunmak isteriz.

sevgililer günü için hangi çiçekler gönderilir?
sevgililer gününde hangi çiçek verilir?

Sevgililer günü için en güzel çiçekler hangileri?

Sevgililer günü denilince ilk akla gelen çiçek daima kırmızı gül oluyor bu nedenle en güzel çiçek daima kırmızı güldür. Her şey zamanla değişiyor buna kırmızı güller de dahil. İçine girdikleri kap ve aranjmanlar ile çok şık ve sevimli haller alabiliyorlar. Kırmızı gülleri

 • Buket olarak
 • Solmayan gül olarak
 • Fanus içinde
 • Hediye kutusu içinde
 • Sepet içinde

Ve daha birçok şekilde hediye edebilirsiniz. her sevgililer gününde kırmızı gül hediye etmek zorunda değiliz tabii ki. Eşimiz ya da partnerimiz gülleri çok seviyorsa tabii ki onlardan bıkmaz. Bu nedenle öncelikle hediye edeceğimiz kişinin en sevdiği çiçeğe yönelmeliyiz. Eşiniz orkide seviyorsa ona orkide hediye etmek daha çok mutlu olmasına neden olabilir.

Orkideler de sevgililer günü için en önemli çiçeklerden biridir. Eşinize orkide hediye ederek ona birçok mesaj iletebilirsiniz. Pembe orkide ile koşulsuz sevgiyi, mor orkide ile asalet ve gücü, beyaz orkide ile saflık ve masumiyeti, sarı orkide ile içtenliği ifade edebilirsiniz. orkideler her ortama uyum gösterdikleri ve bakımı kolay olduğu için hediye olarak tercih edilirler. İyi bakıldıklarında çok uzun yıllar sevdiklerinizle yaşayabilirler. Bu nedenle bakımı hakkında birkaç ipucu sunmak isteriz,

sevgililer günü hakkında
Sevgililer günü çiçek çeşitleri nelerdir?
 • Orkideler neme bayılırlar bu nedenle onları mutfak gibi nemli ortamlarda tutun ve daha çok çiçeklenmesine ve uzun yaşamasına yardım edin.
 • Yakıcı olmayan gün ışığı ile orkidenizi çok uzun yıllar saklayabilirsiniz.
 • Çiçeklenme dönemi biten orkidenizin bakımını yapmalısınız. Bu bakımda toprak değişimidir.
 • Büyüyen orkide için saksı değişimi gerekebilir. Bunu asla göz ardı etmemelisiniz.
 • Yılda bir kez kök bakımı yapmalısınız. Çok canlı görünen orkide köklere bakıldığında ölüme yakın olduğu fark edilebilir.

Bir diğer çiçek ise lalelerdir. Laleler kısa süreli çiçeklerdir. Renk olarak laleler de birçok anlama sahiptirler. Laleleri buket içinde, vazo içinde ve aranjman içinde görebilirsiniz. Laleler gökkuşağının her rengine sahiptirler. Bu nedenle çok sevilirler. Çiçek anlamlarına önem veriyorsanız sizlere lale çiçeği renk anlamlarını belirtmek isteriz.

Sevgililer günü için çiçek modelleri nelerdir?
Sevgililer günü için hangi çiçekler uygundur?
 • Kırmızı lale anlamı, asillik ve aşktır. Sevdiğinize çekinmeden hediye edebilirsiniz.
 • Pembe lale anlamı sevgi ve merhamettir. Tüm sevdiklerinize özel günlerinde hediye edebilirsiniz.
 • Sarı lale anlamı arkadaşlık ve içtenliktir. Sevdiklerinizin gününe enerji eklemek için sarı lale hediye edebilirsiniz.
 • Beyaz lale anlamı masumiyet ve saflığı ifade eder ve düşün organizasyonlarında çok fazla tercih edilirler.
 • Turuncu lale anlamı hayranlık ve sıcaklıktır.

Sevgililer günü kimi insanlar yalnız olduğu için buruk geçebilir. Oysaki annelerimize ve büyüklerimize de hediyeler verebiliriz. Bu nedenle sadece sevgili olmak gerekmez. Eğer eşiniz ya da partneriniz varsa da bugünü unutmamanızı tavsiye ederiz. Diğer çiftlerin birbirine hediye verdiğini gören partnerleriniz hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu hayal kırıklığı ne kadar geçse de ileride büyüyüp önünüze daha büyük bir kötülük olarak geri dönebilir. Sevgililer gününde bir tek dal çiçek bile yeterlidir sevdikleriniz için bu nedenle ağır bütçeler altında ezilmenize gerek yok.

Kırmızı güller ; Buket olarak, Solmayan gül olarak, Fanus içinde, Hediye kutusu içinde, Sepet içinde verilebilir.
Laleler kısa süreli çiçeklerdir. Renk olarak laleler de birçok anlama sahiptirler. Laleleri buket içinde, vazo içinde ve aranjman içinde görebilirsiniz. Laleler gök kuşağının her rengine sahiptirler. Bu nedenle çok sevilirler.
Sarı lale anlamı arkadaşlık ve içtenliktir. Sevdiklerinizin gününe enerji eklemek için sarı lale hediye edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.