lavanta çiçeği
Genel

Evde bakım için beyaz çiçek çeşitleri

Beyaz oldukça asil bir renktir ve huzur verir. Bu nedenle çiçek tercihi yapmak istendiğinde genellikle beyaz seçilir. Bulunduğu her ortama huzur getiren mis kokulu çiçekler elbette evde bakıma da uygundur. İç mekan bitkileri arasından beyaz çiçekli olanları seçerek evinizi yalancı cennete çevirmek mümkün.

Zambak

Calla Zambakları, genellikle ev bitkileri olarak yetiştirilen güzel beyaz çiçeklerdir. Bununla birlikte, aynı zamanda oldukça zehirlidirler ve tüketilmemelidirler. Çiçekler, mide bulantısına, kusmaya ve dilin şişmesine neden olabilen oksalik asit içerir.

çiçekler nasıl seçilmeli

Çöven

Çöven bitki cinsi Avrasya, Avustralya ve Afrika’ya özgüdür. Adı Yunanca “tebeşir aşığı” anlamına gelir ve bitkiler en iyi kalsiyum ve alçıtaşı açısından zengin topraklarda yetişir. Bu çok yıllık çiçeğin beyaz çiçekleri en yaygın olanıdır, ancak pembe ve mavi çeşitleri de bulunabilir.

Bahar yıldızı

Bahar yıldızını dikerken su ihtiyacının az olduğunu göz önünde bulundurun. Kuru bir iklimde büyür ve az su gerektirir. Bitkinin yaşamının erken evrelerinde, toprağı orta derecede nemli tutun, ancak bir kez kurulduktan sonra, hava kurumadığı sürece bahar yıldızının tekrar sulanması gerekmeyecektir. Bitkiyi aşırı sulamaktan kaçının çünkü bu, kök çürümesine neden olabilir ve onu öldürebilir. Bahar yıldızı, büyüme bölgesindeki çoğu sıcaklığa toleranslıdır, ancak bazı çeşitler soğuğa diğerlerinden daha duyarlıdır. Ayrıca, kök çürüklüğünün büyümesini önlemek için iyi drene olan toprak kullandığınızdan emin olun.

Yıldız çiçekleri

Yıldız çiçeklerinin çok çeşitli beyaz çiçekleri vardır ve bu da onları buketler için mükemmel bir seçim haline getirir. Son don tarihinden 4-6 hafta önce iç mekanda ekmeye başlayabilirsiniz. Onları dikmek için, yumruları sapları yukarı gelecek şekilde yan yatırın. 6 cm toprakla örtün ve düzenli olarak sulayın. Yeni büyüme ortaya çıkmaya başladığında yumruyu bahçeye nakledin. Kurumasını önlemek için kuru dönemlerde düzenli olarak suladığınızdan emin olun.

Sevgililer günü için çiçek modelleri nelerdir?

Kamelyalar

Kamelyalar, yüzyıllardır Japonya’da popüler bitkiler olmuştur. Bu zarif ve hoş kokulu bitki, büyük, beyaz çiçekleri ile bilinir. Çiçekleri yarı-çift ve merkezi süsleyen altın organlarındaki ile dört inç arasında ulaşabilir. Bu bitki Mayıs başında çiçek açacak ve güçlü, dik bir alışkanlığa sahip.

Dendrobium Orkide

Dendrobium orkideleri beyaz çiçeklere sahiptir ve altı ila sekiz hafta çiçek açar. Bitkiler çok güzel ve kesme çiçek olarak kullanılabilir. Bitkiler tipik olarak ilkbahar ve sonbaharda çiçek açar, ancak ideal koşullar altında yıl boyunca birçok kez çiçek açabilir. Bu tür orkide bol miktarda besine ihtiyaç duyar ve düzenli olarak beslenmelidir.

https://www.kalitecicek.com/bolge/kadikoy adresine giderek en güzel çiçekleri online olarak sipariş edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.